Vítáme vás na stránce projektu Inspirace a šance pro tebe. Jedná se o vzdělávací projekt, který má za cíl zvýšit kvalifikaci osob, pečujících o děti do 15 let v okrese Nový Jičín.

Projekt vznikl v Klubu Inspirace v Bílovci ve spolupráci s Úřady práce v okresu Nový Jičín a je spolufinancován Evropskou unií. Pro účastníky je účast zdarma.

Jaké jsou podmínky vstupu?

Jste náš kandidát pokud:

• vám končí rodičovská dovolená, nebo se staráte o dítě do 15 let věku a nemáte možnost/nechcete se vrátit do původního zaměstnání

a zároveň

• jste v evidenci úřadu práce déle než 5 měsíců, nebo je vaše nejvyšší ukončené vzdělání maximálně středoškolské
  • Vaše bydliště se nachází v Moravskoslezském kraji

Jak to probíhá?

Na začátku je vyplnění přihlášky, na základě které budete pozváni na individuální pohovor v naší kanceláři v centru Nového Jičína. Na základě něj se rozhodnete, zda chcete pokračovat.

Dále spolupracujeme s profesionálními kouči, jejichž práce je motivovat naše klientky a pomoci jim objevit svůj potenciál, zvýšit sebevědomí a zaměřit se na osobní rozvoj. Pokud tedy nevíte přesně, kam by se měly ubírat vaše další profesní kroky, najdete pod jejich vedením tu správnou cestu. Děje se tak prostřednictvím individuálních sezení.

Po části motivační následuje individuální a skupinové profesní a kariérové poradenství, kde se naučíte, mimo jiné, jak napsat profesní životopis a jak zazářit na pracovním pohovoru. Až dojde na pracovní proces, oceníte znalosti ze skupinových workshopů, které se věnují time managementu a spojování rodinného a pracovního života.

Součástí projektu jsou vzdělávací kurzy, jako například kurz angličtiny pro firemní obchodní praxi nebo kurz základních IT dovedností pro flexibilitu v oblasti obchodu a administrativy.

Vybraní účastníci mohou požádat o proplacení akreditovaných rekvalifikačních kurzů, jako jsou kurzy Účetnictví nebo Asistent pedagoga.

Co když nemám hlídání pro děti?

Součástí naší kanceláře je vybavený dětský koutek, kde vám děti pohlídáme, zatímco se budete vzdělávat v učebně, která je hned ve vedlejší místnosti.

Jak dlouho program trvá?

Je na vás a na vzájemné domluvě s kouči, jak rychle a v jaké rozsahu budete vzděláváním procházet. Nutné je pouze splnění minimálního počtu absolvovaných 40 hodin výuky. Doporučená délka je 6-9 měsíců.

Jak absolvuji program?

Pro úspěšné absolvování programu a získání certifikátu je potřeba splnit účast alespoň 40 hodin na aktivitách uvedených výše.

To zní přesně jako něco, co potřebuji, kdy se můžu přihlásit?

Nový běh vzdělávacího programu začíná v březnu 2024, je však možné se přihlásit kdykoliv a doladíme společně detaily. V případě dotazů nás můžete kontaktovat na e-mailu projekt@klub-inspirace.cz a na telefonním čísle +420 792 323 339.