NENÁSILNÁ KOMUNIKACE

Nenásilná komunikace je proces komunikace vyvinutý Marshallem Rosenbergem v šedesátých letech dvacátého století. Nenásilná komunikace zahrnuje pozorování bez hodnocení, poznání pocitů, poznání potřeb, které jsou za pocity ukryté, a nenásilné vyjádření svých potřeb.

Je založena na domněnce, že všichni lidé jsou schopni soucítění a uchylují se k násilí, jen pokud neznají jiné prostředky, jak si vyplnit své potřeby. V procesu nenásilné komunikace člověk identifikuje své potřeby, potřeby druhých a pocity, které jsou s těmito potřebami spojené. Pokud se podaří tyto potřeby vyjádřit, může mezi těmito jedinci zavládnout harmonie.

 

Lektor: Lukáš Pomp

Komunikace je základ lidského soužití. Nenásilná komunikace mne přivedla ke koučingu, a koučing mne směřoval zpět k Nenásilné komunikaci. Věřím, že díky tomu lze vyřešit každý lidský konflikt, a hlavně tím lze změnit sám sebe, vnímání světa a dostat ze svého života to nejlepší co nám nabízí. Každý člověk prochází svou cestu, ale určité aspekty jsou všem cestám stejné. Proto se rád věnuji snům a jejich výkladům, či jaké koliv jiné komunikaci naší duše s námi. Když si chci vyčistit hlavu tak nejlépe na kole nebo v bazénu. Nebo cestováním, po našich krásných horách i dalekých krajích.